Aktualności:
12.12.19 16:56 - Akademia Maluszków · Zapraszamy dzieci w wieku 2-4 lat na zajęcia twórcze dla najmło...Więcej
20.08.18 00:17 - WARSZTATY DECOUPAGE · Zapraszamy na warsztaty decoupage dla osób dorosłych,które odbędą...Więcej
30.12.17 14:37 - FOTO PASJA - warsztaty fotogra... · Zapraszamy dzieci/młodzież w wieku 7 - 14 lat na warsztaty fotografi...Więcej
30.12.17 14:29 - FABRYKA RZECZY ŁADNYCH - zaj... · Zapraszamy dzieci i młodzież na nasze zajęcia twórcze, w ramach kt...Więcej
10.02.17 20:52 - Kurs decoupage · Informujemy, ze kurs "Decoupage - pierwsze kroki" odbędzie się po ze...Więcej

AKADEMIA TWÓRCZEGO ROZWOJU ZAKĄTEK

Nasza kadra

Zajęcia dla dzieci i dorosłych w naszej Akademii
prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę
:

Katarzyna Lewandowska. Jestem pomysłodawczynią i założycielką Akademii Twórczego Rozwoju.
Z wykształcenia jestem pedagogiem (ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza i 3-letnie studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne oraz studia podyplomowe na kierunkach: Tyflopedagogika i Oligofrenopedagogika). Stale poszerzam i uzupełniam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z zawodem pedagoga, ukończyłam m.in. "Neurofizjologiczne podstawy procesów Integracji Sensorycznej"; "Kinezjologię edukacyjną P. Dennisona"; "Metodę Dobrego Startu"; "Aktywne Metody edukacyjne: ruch, muzyka, taniec, plastyka, teatr" oraz kursy z Pedagogiki Zabawy tj. "Rozwijanie umiejętności poznawczych"; "W trzy dni dookoła świata"; "Żywioły, czyli świat według starożytnych", "Tańce, pląsy i zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym" i inne.
Posiadam wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi: od 1998 roku pracuję w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym w Rzeszowie. Na co dzień stosuję w pracy różne formy i metody
( m.in. elementy Pedagogiki Zabawy, metody Weroniki Sherborne, stymulację wielozmysłową, formy teatralne, zabawy muzyczno - ruchowe oraz różnorodne techniki plastyczne). Prowadzę również zajęcia przygotowujące dzieci niewidome i niedowidzące do nauki szkolnej (m.in. wprowadzając techniki brajlowskie).
W wolnych chwilach czytam książki oraz zajmuję się działalnością twórczą: maluję, ozdabiam przedmioty techniką decoupage, lepię z mas plastycznych przedmioty dekoracyjne, wykonuję artystyczną biżuterię...
Prywatnie jestem mamą 11-letniej Ingi, wychowanie której jest moją pasją i inspiracją do poszukiwania wciąż nowych, ciekawych form pracy i zabaw z dziećmi.

Katarzyna Jezierska. Jestem współzałożycielką Akademii Twórczego Rozwoju. Z wykształcenia jestem pedagogiem, dodatkowo oligofrenopedagogiem z ponad dziesięcioletnim stażem pracy jako nauczyciel - terapeuta dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i wieloraką. Z zamiłowania jestem również artterapeutą. Ukończyłam Terapię przez Sztukę w Wyższej Szkole Pedagogiki Resocjalizacyjnej Pedagogium w Warszawie. W mojej praktyce zawodowej wykorzystuję formy plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne a także elementy dramy. Moją pasją jest rozwój własny w kierunku terapii tańcem i ruchem.
Ciągle rozwijam się jako nauczyciel i terapeuta uczestnicząc w kursach i szkoleniach i warsztatach. Wśród kilkudziesięciu w jakich uczestniczyłam wymienię: "Jak bawić się muzyką? Aktywizowanie dziecka poprzez zabawę, śpiew, grę na instrumentach, ruch i taniec", "Proste tańce integracyjne z grupą", "Warsztaty taneczne - greckie tańce integracyjne", "Warsztaty garncarskie", "Problemy kliniczne w poradnictwie psychologiczno -pedagogicznym", "Jak nauczyć porozumiewania się dzieci, które chciałyby mówić, a nie mogą", "Kurs podstawowy teorii i praktyki Integracji Sensorycznej", "Delfin - rozwijanie umiejętności poznawczych".
Poza dużym doświadczeniem w pracy z osobami niepełnosprawnymi prowadziłam warsztaty terapii przez sztukę dla osób dorosłych w Rzeszowie i Warszawie.
Wiele ciekawych i pozytywnych doświadczeń dostarcza mi także prowadzenie z dh Beatą Kozak drużyny harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Silva", działającej przy ośrodku, w którym pracuje. Przygotowanie teoretyczne oraz bogaty warsztat do działań praktycznych zdobyłam m.in. uczestnicząc w "Kursie drużynowych drużyn harcerskich", "Kursie dla nauczycieli placówek specjalnych pracujących metodą harcerską" oraz podczas wyjazdów i zajęć z drużyną.W naszej Akademii prowadzę cykl zajęć "Akademia Małego Podróżnika".
Praca z dziećmi dostarcza mi nie tylko zawodowej, ale także osobistej satysfakcji. Daje poczucie spełniania ważnej życiowej misji.
Prywatnie jestem mamą szesnastoletniej Martynki. Dzielenie z ta niezwykłą istotą osobistej części mojego życia uważam za wielkie szczęście i przywilej.

Beata Kozak.Ukończyłam studia magisterskie: Pedagogika Opiekuńczo -Wychowawcza, licencjackie: Oligofrenopedagogika, oraz podyplomowe: Wychowanie Plastyczne. Jestem nauczycielem - terapeutą w OREW.
W swojej pracy wykorzystuje różne metody, np. Kinezjologii Edukacyjnej, Metodę Dobrego Startu, metodę Domana. Ciągle poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych kursach i warsztatach. Prowadzę drużynę Nieprzetartego Szlaku. Moja praca uczy mnie podejmowania nowych wyzwań, poszukiwania różnych rozwiązań, "podążania tam gdzie nie ma ścieżki". Daje mi ona wiele radości i satysfakcji, mogę więc śmiało powiedzieć, że w swoim życiu nie przepracowałam ani jednego dnia, gdyż wszystko, co robię jest przyjemnością:). W życiu prywatnym lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, zdobywać górskie szczyty. Jestem ambitna i cierpliwa, a każdy dzień staram się przeżyć z uśmiechem na twarzy. W "Zakątku" prowadzę zajecia dla przedszkolaków "Spotkania z literkami" oraz "Akademia Małego Artysty".

Anna Sowa. Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem. Ukończyłam studia wyższe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza oraz Oligofrenopedagogika, a także Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego. Obecnie pracuję z dziećmi z głęboką niepełnosprawnością. Moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe to praca z młodzieżą przebywającą w zastępczej formie opieki rodzicielskiej oraz z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie, a w czasie studiów podejmowałam pracę woluntarystyczną zarówno z dziećmi jak i z młodzieżą w świetlicach oraz na koloniach letnich. Często uczestniczę w kursach podnoszących moje kwalifikację zawodowe, np. Kinezjologia Edukacyjna, Metoda Dobrego Startu, Makaton, kursy prowadzone przez animatorów KLANZA (Pedagogika Zabawy), Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Prowadzenie zajęć z dziećmi sprawia mi dużo radości i jest dla mnie wspaniałą zabawą. W Akademii Twórczego Rozwoju "Zakatek" prowadzę zajęcia "Gimnastyka dla rodzica i dla smyka" oraz "Teatrzyk pod Chmurką".

Maria Ryło. Lubię poznawać świat, staram się docierać do przyczyn, wyjaśniać to co niezrozumiałe. Interesują mnie nauki przyrodnicze: chemia, fizyka, biologia i geografia. Jestem osobą cierpliwą, ciepłą, z poczuciem humoru, lubiącą nowe, ciekawe wyzwania. Z wykształcenia jestem pedagogiem (ukończyłam 5-letnie studia magisterskie Pedagogika Resocjalizacyjna oraz studia podyplomowe na kierunkach: Edukacja Przedszkolna
i Oligofrenopedagogika). Staram się doskonalić swój warsztat pracy biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach ("Kinezjologia edukacyjną P. Dennisona"; "Metoda Dobrego Startu", "Żywioły, czyli świat według starożytnych"
i inne). Pracuję z dziećmi, jestem nauczycielem - terapeutą, moja praca dostarcza mi wiele satysfakcji. Podczas zajeć w "Akademii Dociekliwych" staram się rozwijać w dzieciach naturalną ciekawość swiata.

Izabela Bajorska. Jestem absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Rzeszowie gdzie zdobyłam zawód opiekunki dziecięcej. Ukończyłam również I stopień masażu klasycznego w Akademii Zdrowia w Rzeszowie. Stale poszerzam swoje umiejętności uczestnicząc w różnych formach szkoleń, takich jak m.in. "Sztuka kirigami", "Tańce, pląsy i zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym" organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.
Od 3 lat pracuję jako opiekun grupy w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczym w Rzeszowie.
W tym też Ośrodku pełnię dodatkowo funkcję animatora muzycznego na wszelkich uroczystościach
i akademiach. Moim ulubionym instrumentem jest gitara, chętnie też gram na skrzypcach i flecie prostym.
Od 3 lat śpiewam w Kameralnym Chórze Młodych przy parafii w Rzeszowie, uczestniczę w Warsztatach Muzycznych w Jarosławiu. Przez wiele lat byłam animatorką grupy i animatorem muzycznym w Ruchu Światło-Życie (Oaza). Pracowałam jako wychowawca i animator muzyczny na koloniach, gdzie zdobyłam duże doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu zajęć z dziećmi. Byłam także wolontariuszką prowadzącą zajęcia edukacyjne i muzyczne z dziećmi w Domu Caritas w Brzozowie.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, zadowolenia i poczucia bycia potrzebnym drugim osobom. Angażuję się w swoje obowiązki i podchodzę do nich z odpowiedzialnością. Jestem osobą ciepłą, cierpliwą, łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Interesuję się muzyką, fotografią, lubię chodzić po górach a w wolnych chwilach czytam książki i robię na drutach. W "Zakątku" prowadzę zajęcia "Roztańczone Nutki".

Małgorzata Szarek. Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika specjalna i resocjalizacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku logopedia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Obecnie pracuję na stanowisku logopedy w oddziale przedszkolnym w Połomi gdzie prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualną terapię logopedyczną w zakresie zaburzeń mowy dzieci. Pracuję również w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno - Wychowawczym w Rzeszowie. Prowadzę tam indywidualną terapię logopedyczną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Ciągle poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych kursach i warsztatach. Moim dodatkowym atutem jest znajomość takich metod prowadzenia zajęć jak: Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Metoda Dobrego Startu, Metoda Knilla, Metoda Felicji Affolter.
Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą i cechuje mnie łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi. W pracę wkładam dużo zaangażowania i pomysłowości. Ważne jest dla mnie, by dziecko podczas zajęć czuło się dobrze, było uśmiechnięte a prowadzone zabawy i ćwiczenia sprzyjały jego rozwojowi. Z przyjemnością pracuję z dziećmi
i ich rodzicami. W Akademii Twórczego Rozwoju "Zakątek" prowadzę zajęcia "Potyczki z języczkiem".

Anna Sulencka.Z wykształcenia jestem mgr zarządzania i marketingu, z zamiłowania - mistrzem kosmetyki. Przez 10 lat prowadziłam szkolenia kosmetyczne, pokazy makijażu i miałam własny gabinet. Obecnie prowadzę dom, wychowuję moją córeczkę - Julkę i równocześnie realizuję swoje kolejne życiowe pasje (haftuję, ozdabiam przedmioty techniką decoupage, lepię z mas plastycznych przedmioty dekoracyjne). Od dłuższego czasu moją największą pasją stał się scrabbooking. W mojej pracowni powstają eleganckie albumy okolicznościowe ( ślubne, komunijne, z okazji chrztu, narodzin, z podróży ), zaproszenia, ramki na zdjęcia oraz kartki na różne okazje (wykonywane nie tylko dla potrzeb własnych ale także na zamówienie). Oprócz działalności twórczej pasjonują mnie dalekie podróże i czytanie książek.W Akademii Twórczego Rozwoju prowadzę zajęcia z dziećmi i dorosłymi dotyczące scrapbookingu.

Anna Frączek.Ukończyłam Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Psychologia Zwierząt, oraz Kompleksowy Program Szkolenia z Zakresu Dogoterapii w CENTRUM KYNOLOGICZNYM Canid w Krakowie.
Zajmuję sie pracą z psami i ich opiekunami oraz rozwiązywaniem ich wspólnych problemów. Prowadzę również zajęcia dla dzieci z zakresu dogoterapii w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie.
Psy towarzyszyły mi od dziecka,cały czas poszerzam swoją wiedzę na ich temat i swoje umiejętności w zakresie ich szkolenia. Dzięki temu moje psy są stabilne psychicznie, dobrze zsocjalizowane i przede wszystkim bepieczne dla dzieci. Będąc dziećmi marzymy by w życiu stać się kimś: aktorem, pisenkarką strażakiem itd. Moim marzeniem od zawsze była praca z osobami niepełnosprawnymi, z dziećmi. Teraz realizuję moje dwie pasje, które tworzą spójną cudowną całość, jaką jest: praca z psami, które mogą i chcą uczyć, bawić, pomagać.